Tepelná čerpadla

Tepelná čerpadla

Acond PRO R

Revoluční tepelné čerpadlo Acond PRO R 18 kW . Jedná se zařízení na špičkové technické úrovni, vyrobené v České republice z kvalitních materiálů, bezkonkurenčně tiché, s naší vlastní montáží i servisem. Záruka na tepelné čerpadlo je 5 let a na kompresor dokonce 10 let.

Acond PRO N

Revoluční tepelné čerpadlo Acond PRO N 9 kw . Jedná se zařízení na špičkové technické úrovni, vyrobené v České republice z kvalitních materiálů, bezkonkurenčně tiché, s naší vlastní montáží i servisem. Záruka na TČ je 5 let a na kompresor dokonce 10 let.

Jistota českého tepla pro váš domov.

Zjistěte zda je Acond PRO R ta správná volba i pro vás a spojte se s námi.

Řešení tepla pro české domácnosti přichází s Acond PRO.
 • Nejdelší záruka

 • Jistota spokojenosti

 • Úsporné řešení

 • Kvalitní komponenty

 • Příznivá cena

 • Spolehlivý servis

 • Žádné skryté náklady

  Rádi připravíme nezávaznou cenovou nabídku přesně pro vás.

  Typ stavby:
  Mám zájem o:
  Z důvodu nárůstu poptávek Vás prosíme o trpělivost. Omlouváme se za případné zdržení.

  Podmínkou pro získání Kotlíkové dotace je instalovaný kotel na pevná paliva s ručním příkládáním (1. nebo 2. emisní třída).
  Podmínkou pro získání dotace Nová zelená úsporám je instalované elektrické vytápění (elektrokotel, elektrické přímotopy) nebo lokální topidla (lokální kamna)
  Odesláním kontaktu souhlasíte se zpracováním osobních údajů

  Časté dotazy

  Kde čerpadla vyrábíme

  Jsme hrdí na to, že tepelná čerpadla ACOND vyrábíme v našem závodě v jižních Čechách v Milevsku. Od vývoje a testování až po kompletaci a testování každého kusu. Nakupujeme špičkové součástky od známých výrobců, např. spirálové kompresory Copeland, výměníky SWEP, Lloyds Praha, TECO Kolín pro nás vyrábí speciální verzi řdících automatů Tecomat, Vestin Česká Lípa antivibrační materiál, Bonega Sudoměřice dodává elektrosoučástky atd. Používáme nerezový materiál na výrobu venkovní jednotky tepelného čerpadla, kvůli dlouhé životnosti. Pro ekonomičtější provoz máme registrován celoevropský patent a také průmyslový vzor. Nyní pracujeme, mimo jiné, na vývoji tepelných čerpadel pro pasivní domy. Zavolejte a přijeďte se k nám podívat.

  Vytopí tepelné čerpadlo můj dům?

  Je důležité dát pozor při výběru, ne všechna tepelná čerpadla pracují efektivně při nízkých venkovních teplotách, když je zapotřebí vyšší teplota topné vody, když je opravdu potřeba topit. Při výběru porovnejte parametr maximální výstupní teplota vody kompresorem. Vysoká maximální výstupní teplota kompresorem znamená, že i v mrazech budete vytápět a ohřívat teplou vodu úsporně, nikoliv elektrickou bivalencí. Každý rok ušetříte více. Spirálový kompresor je v těchto podmínkách účinnější než rotační a chladivo R290 má lepší pracovní rozsah. To znamená vyšší úspory a delší životnost tepelného čerpadla.

  Kolik s tepelným čerpadlem protopím-ušetřím?

  To se bude lišit v každém domě, obecně se dá říci, že ušetříte jen málo proti uhlí a dřevu. Tam ušetříte zejména práci a spoustu času, špíny a prostoru. Oproti plynu už budou provozní náklady s tepelným čerpadlem významně nižší a oproti vytápění elektřinou bude rozdíl obrovský. Navíc nebudete potřebovat revize kotle a komína.

  Obecně opět bude výhodnější tepelné čerpadlo se špičkovými parametry, invertorovým spirálovým kompresorem a chladivem R290.

  Jaká je životnost tepelného čerpadla?

  Záleží hodně na použitých dílech a materiálech. Nerezová venkovní jednotka vydrží déle než lakovaný plech, spirálový kompresor má delší životnost než rotační kompresor atd. Chladivo R290 má širší pracovní rozsah a ani při nízkých venkovních teplotách se nepřibližuje k provozním limitům. Tepelné čerpadlo má delší životnost. Spirálový kompresor je mnohem dražší než kompresor rotační.

  Jaká je záruka?

  Standardní záruka na tepelné čerpadlo ACOND je 5 let, na kompresor pak 10 let. U Acondu samozřejmě na díly, na práci i na cestovné. Pokud vám někdo nabídne záruku jen materiálovou, kolik zaplatíte za cestu, za práci apod.? Taková záruka podle nás není záruka. U tepelných čerpadel ACOND je záruka na díly i na práci a cestovné.

  Jaká je hlučnost tepelného čerpadla?

  Pokud je akustický výkon tepelného čerpadla ACOND 49 dB(A) a akustický výkon jiného 52 dB(A), znamená to, že jedno jiné tepelné čerpadlo je stejně hlučné, jako naše dvě vedle sebe. Naše tepelné čerpadlo budete při rozdílu 3 dB(A) vnímat jako polovičně hlučné. Pokud má jiné tepelné čerpadlo akustický výkon 58 dB(A), a není takových málo, bude jiné čerpadlo hlučné jako osm našich tepelných čerpadel ACOND, zjednodušeně je v takových případech naše tepelné čerpadlo ACOND 8 x tišší. Několik dB znamená obrovský rozdíl.

  Obsahuje cena montáže i napojení na topný systém a na rozvod TUV?

  U nás ano. V konkurenčních nabídkách je sice často položka montáž, ale napojení tepelného čerpadla k rozvodům topné vody a teplé vody neobsahuje. U nás ano.  Jak dlouho trvá montáž?

  Naši zaměstnanci instalují jedno tepelné čerpadlo za druhým, dělají to rychle a kvalitně, hotovo u vás bude již za jeden až dva dny.

  Musím nejdříve zateplit?

  Pokud si vyberete kvalitní tepelné čerpadlo s vysokou maximální teplotou topné vody kompresorem, tak v naprosté většině ne. Rádi vás nezávazně a bezplatně navštívíme a posouzení provedeme na místě.

  Je lepší čerpadlo země-voda nebo vzduch-voda?

  Nejvýhodnější typ tepelného čerpadla pro dané podmínky (venkovní teplotu, teplotu solanky a typ topného systému) je dán fyzikálními zákony. Lze říci, že pro každý okamžik je výhodnější ten typ tepelného čerpadla, kde je menší rozdíl mezi teplotou, odkud se teplo čerpá, a teplotou, do které se teplo čerpá. Pro provozovatele je tedy velmi důležité zajistit, aby teplo čerpal z prostředí, kde je v daný okamžik nejvyšší teplota, do topné vody s teplotou co možná nejnižší.

  Nejnižší možná teplota topné vody není závislá na typu tepelného čerpadla, ale na dokonalosti regulace a na topné soustavě. Běžná ekvitermní regulace určuje požadovanou teplotu topné vody podle okamžité venkovní teploty bez ohledu na skutečnou potřebu. Je však velký rozdíl jestli venku svítí slunce a je bezvětří nebo fouká silný vítr a sněží nebo prší. Ekvitermní regulací je nutno nastavit takovou teplotu topné vody, aby i při nejhorších podmínkách zajistila požadovanou teplotu ve vytápěném objektu, čili v drtivé většině případů zbytečně vysokou. Velká část montážních firem nastavuje dokonce vyšší teplotu než nejnižší možnou, aby se nemusela k tepelnému čerpadlu vracet a nastavení regulace upravovat. Tím se značně zhoršuje účinnost (topný faktor) tepelného čerpadla. Tepelná čerpadla ACOND jsou standardně vybavena patentovanou a na několika mezinárodních výstavách oceněnou regulací AcondTherm. Ta odstraňuje tuto nevýhodu ekvitermních regulací tím, že vypočítává nejnižší možnou teplotu topné vody porovnáváním spotřeby tepla, požadované teploty a skutečné teploty vzduchu ve vytápěném objektu.

  Tepelné čerpadlo se totiž chová stejně jako každé jiné čerpadlo. Pokud např. jedno vodní čerpadlo čerpá vodu do výšky 30 m a druhé do 40 m, nikoho nepřekvapí, že druhé má spotřebu o 1/3 vyšší. Stejné je to i u tepelných čerpadel. Čerpat teplo z 0 °C (průměrná teplota ze zemního kolektoru) na teplotu 40 °C (teplota topné vody) tak znamená vyšší spotřebu elektřiny o cca 33 % než na teplotu vody 30 °C. I zbytečné zvýšení teploty vody o pouhých 5 °C znamená zbytečné zvýšení spotřeby elektřiny o ca 16,6 %. To jsou úspory dosahované regulací AcondTherm.

  Průměrná teplota výstupu ze zemního kolektoru je kolem 0°C. Přitom teplota okolního vzduchu je často vysoko nad nulou. Jak bylo výše uvedeno, účinnost (topný faktor) tepelného čerpadla je velmi závislá i na teplotě, odkud se teplo čerpá. Každé její zvýšení se projeví na velkém snížení spotřeby elektřiny. Proto v období s nízkými venkovními teplotami je výhodnější tepelné čerpadlo země-voda, v jarním a letním období je výhodnější vzduch-voda. V současné době, kdy zateplováním staveb klesá spotřeba tepla na vytápění a spotřeba tepla na teplou vodu zůstává stejná, zvyšuje se důležitost ekonomického ohřevu teplé vody i vytápění v období s vysokými kladnými teplotami venkovního vzduchu. Je tedy výhodnější čerpat teplo z okolního vzduchu, kdy jeho teplota je vyšší než teplota solanky ze zemního kolektoru nebo z vrtu. Každý využitý stupeň rozdílu mezi teplotou solanky a teplotou vzduchu znamená podstatné zvýšení účinnosti tepelného čerpadla, a tím podstatné snížení spotřeby elektřiny (podobně jako u teploty topné vody). Navíc je nutno zohlednit, že zemní kolektor nebo vrt jsou ve skutečnosti slunečním kolektorem se špatnou účinností a velkou kapacitou. Jejich nabíjení probíhá v letním období, a pokud dochází k celoročnímu vybíjení na ohřev teplé vody, může dojít k jejich vyčerpání v zimě. Nebo je tento fakt nutné zohlednit zvětšením plochy kolektorů nebo hloubky vrtů.

  Kde čerpadla vyrábíme

  Jsme hrdí na to, že tepelná čerpadla ACOND vyrábíme v našem závodě v jižních Čechách v Milevsku. Od vývoje a testování až po kompletaci a testování každého kusu. Nakupujeme špičkové součástky od známých výrobců, např. spirálové kompresory Copeland, výměníky SWEP, Lloyds Praha, TECO Kolín pro nás vyrábí speciální verzi řdících automatů Tecomat, Vestin Česká Lípa antivibrační materiál, Bonega Sudoměřice dodává elektrosoučástky atd. Používáme nerezový materiál na výrobu venkovní jednotky tepelného čerpadla, kvůli dlouhé životnosti. Pro ekonomičtější provoz máme registrován celoevropský patent a také průmyslový vzor. Vyvinuli jsme a vyrábíme nejlepší tepelné čerpadlo pro panelové domy. Nyní pracujeme, mimo jiné, na vývoji tepelných čerpadel pro pasivní domy. Zavolejte a přijeďte se k nám podívat.

  Vytopí tepelné čerpadlo můj dům?

  Je důležité dát pozor při výběru, ne všechna tepelná čerpadla pracují efektivně při nízkých venkovních teplotách, když je zapotřebí vyšší teplota topné vody, když je opravdu potřeba topit. Při výběru porovnejte parametr maximální výstupní teplota vody kompresorem. Vysoká maximální výstupní teplota kompresorem znamená, že i v mrazech budete vytápět a ohřívat teplou vodu úsporně, nikoliv elektrickou bivalencí. Každý rok ušetříte více. Spirálový kompresor je v těchto podmínkách účinnější než rotační a chladivo R290 má lepší pracovní rozsah. To znamená vyšší úspory a delší životnost tepelného čerpadla.

  Kolik s tepelným čerpadlem protopím-ušetřím?

  To se bude lišit v každém domě, obecně se dá říci, že ušetříte jen málo proti uhlí a dřevu. Tam ušetříte zejména práci a spoustu času, špíny a prostoru. Oproti plynu už budou provozní náklady s tepelným čerpadlem významně nižší a oproti vytápění elektřinou bude rozdíl obrovský. Navíc nebudete potřebovat revize kotle a komína.

  Obecně opět bude výhodnější tepelné čerpadlo se špičkovými parametry, invertorovým spirálovým kompresorem a chladivem R290.

  Jaká je životnost tepelného čerpadla?

  Záleží hodně na použitých dílech a materiálech. Nerezová venkovní jednotka vydrží déle než lakovaný plech, spirálový kompresor má delší životnost než rotační kompresor atd. Chladivo R290 má širší pracovní rozsah a ani při nízkých venkovních teplotách se nepřibližuje k provozním limitům. Tepelné čerpadlo má delší životnost. Spirálový kompresor je mnohem dražší než kompresor rotační.

  Jaká je záruka?

  Standardní záruka na tepelné čerpadlo ACOND je 5 let, na kompresor pak 10 let. U Acondu samozřejmě na díly, na práci i na cestovné. Pokud vám někdo nabídne záruku jen materiálovou, kolik zaplatíte za cestu, za práci apod.? Taková záruka podle nás není záruka. U tepelných čerpadel ACOND je záruka na díly i na práci a cestovné.

  Jaká je hlučnost tepelného čerpadla?

  Pokud je akustický výkon tepelného čerpadla ACOND 49 dB(A) a akustický výkon jiného 52 dB(A), znamená to, že jedno jiné tepelné čerpadlo je stejně hlučné, jako naše dvě vedle sebe. Naše tepelné čerpadlo budete při rozdílu 3 dB(A) vnímat jako polovičně hlučné. Pokud má jiné tepelné čerpadlo akustický výkon 58 dB(A), a není takových málo, bude jiné čerpadlo hlučné jako osm našich tepelných čerpadel ACOND, zjednodušeně je v takových případech naše tepelné čerpadlo ACOND 8 x tišší. Několik dB znamená obrovský rozdíl.

  Obsahuje cena montáže i napojení na topný systém a na rozvod TUV?

  U nás ano. V konkurenčních nabídkách je sice často položka montáž, ale napojení tepelného čerpadla k rozvodům topné vody a teplé vody neobsahuje. U nás ano.  Jak dlouho trvá montáž?

  Naši zaměstnanci instalují jedno tepelné čerpadlo za druhým, dělají to rychle a kvalitně, hotovo u vás bude již za jeden až dva dny.

  Musím nejdříve zateplit?

  Pokud si vyberete kvalitní tepelné čerpadlo s vysokou maximální teplotou topné vody kompresorem, tak v naprosté většině ne. Rádi vás nezávazně a bezplatně navštívíme a posouzení provedeme na místě.

  Je lepší čerpadlo země-voda nebo vzduch-voda?

  Nejvýhodnější typ tepelného čerpadla pro dané podmínky (venkovní teplotu, teplotu solanky a typ topného systému) je dán fyzikálními zákony. Lze říci, že pro každý okamžik je výhodnější ten typ tepelného čerpadla, kde je menší rozdíl mezi teplotou, odkud se teplo čerpá, a teplotou, do které se teplo čerpá. Pro provozovatele je tedy velmi důležité zajistit, aby teplo čerpal z prostředí, kde je v daný okamžik nejvyšší teplota, do topné vody s teplotou co možná nejnižší.

  Nejnižší možná teplota topné vody není závislá na typu tepelného čerpadla, ale na dokonalosti regulace a na topné soustavě. Běžná ekvitermní regulace určuje požadovanou teplotu topné vody podle okamžité venkovní teploty bez ohledu na skutečnou potřebu. Je však velký rozdíl jestli venku svítí slunce a je bezvětří nebo fouká silný vítr a sněží nebo prší. Ekvitermní regulací je nutno nastavit takovou teplotu topné vody, aby i při nejhorších podmínkách zajistila požadovanou teplotu ve vytápěném objektu, čili v drtivé většině případů zbytečně vysokou. Velká část montážních firem nastavuje dokonce vyšší teplotu než nejnižší možnou, aby se nemusela k tepelnému čerpadlu vracet a nastavení regulace upravovat. Tím se značně zhoršuje účinnost (topný faktor) tepelného čerpadla. Tepelná čerpadla ACOND jsou standardně vybavena patentovanou a na několika mezinárodních výstavách oceněnou regulací AcondTherm. Ta odstraňuje tuto nevýhodu ekvitermních regulací tím, že vypočítává nejnižší možnou teplotu topné vody porovnáváním spotřeby tepla, požadované teploty a skutečné teploty vzduchu ve vytápěném objektu.

  Tepelné čerpadlo se totiž chová stejně jako každé jiné čerpadlo. Pokud např. jedno vodní čerpadlo čerpá vodu do výšky 30 m a druhé do 40 m, nikoho nepřekvapí, že druhé má spotřebu o 1/3 vyšší. Stejné je to i u tepelných čerpadel. Čerpat teplo z 0 °C (průměrná teplota ze zemního kolektoru) na teplotu 40 °C (teplota topné vody) tak znamená vyšší spotřebu elektřiny o cca 33 % než na teplotu vody 30 °C. I zbytečné zvýšení teploty vody o pouhých 5 °C znamená zbytečné zvýšení spotřeby elektřiny o ca 16,6 %. To jsou úspory dosahované regulací AcondTherm.

  Průměrná teplota výstupu ze zemního kolektoru je kolem 0°C. Přitom teplota okolního vzduchu je často vysoko nad nulou. Jak bylo výše uvedeno, účinnost (topný faktor) tepelného čerpadla je velmi závislá i na teplotě, odkud se teplo čerpá. Každé její zvýšení se projeví na velkém snížení spotřeby elektřiny. Proto v období s nízkými venkovními teplotami je výhodnější tepelné čerpadlo země-voda, v jarním a letním období je výhodnější vzduch-voda. V současné době, kdy zateplováním staveb klesá spotřeba tepla na vytápění a spotřeba tepla na teplou vodu zůstává stejná, zvyšuje se důležitost ekonomického ohřevu teplé vody i vytápění v období s vysokými kladnými teplotami venkovního vzduchu. Je tedy výhodnější čerpat teplo z okolního vzduchu, kdy jeho teplota je vyšší než teplota solanky ze zemního kolektoru nebo z vrtu. Každý využitý stupeň rozdílu mezi teplotou solanky a teplotou vzduchu znamená podstatné zvýšení účinnosti tepelného čerpadla, a tím podstatné snížení spotřeby elektřiny (podobně jako u teploty topné vody). Navíc je nutno zohlednit, že zemní kolektor nebo vrt jsou ve skutečnosti slunečním kolektorem se špatnou účinností a velkou kapacitou. Jejich nabíjení probíhá v letním období, a pokud dochází k celoročnímu vybíjení na ohřev teplé vody, může dojít k jejich vyčerpání v zimě. Nebo je tento fakt nutné zohlednit zvětšením plochy kolektorů nebo hloubky vrtů.

  Společnost Acond a.s. instaluje nejvíce tepelných čerpadel v ČR, kde čerpadla i sama vyrábí. Tepelná čerpadla Acond se vyznačují zejména nerezovým provedením, tichým chodem a vysokou účinností s vysokou úsporou nákladů.

  Montáž a servis
  po celé ČR

  © Acond a.s. Všechna práva vyhrazena

  Vytvořil Dapeshop.cz