Skip to main content

Chladivo R290

Nařízení EU o F-plynech na koncové spotřebitele s tepelnými čerpadly

Nařízení EU o F-plynech zavádí postupné snižování emisí fluorovaných plynů (HFC) od roku 2015 do roku 2030. Tato opatření jsou implementována kvótami a sektorovými zákazy, s cílem minimalizovat negativní dopady na životní prostředí. Nařízení se týká chladiv například R32/R410 atd.

Omezení pro tepelná čerpadla od roku 2027

  • Omezení servisu od roku 2026, které mohou ovlivnit dostupnost některých produktů a služeb
  • Omezení pro tepelná čerpadla od roku 2027, používající HCF chladiva
  • Úplný zákaz od roku 2030

Vždy si ověřte jaké chladivo má tepelné čerpadlo

  • Omezení dostupnosti a možné náklady:

S novými omezeními od roku 2027 mohou spotřebitelé čelit omezené dostupnosti tepelných čerpadel, což může zvýšit náklady spojené s přechodem na nová zařízení v souladu s nařízením.

  • Omezení servisu a záruky pro starší systémy:

Starší tepelná čerpadla mohou mít omezený servis od roku 2026. Spotřebitelé by měli sledovat aktuální informace od výrobců ohledně dostupnosti servisu a nákladů na údržbu.

Co Vám nabízí Acond: Chladivo R290!

  • Ekologická odpovědnost a úspory pro spotřebitele:

Acond nabízí spotřebitelům ekologicky šetrná tepelná čerpadla s nízkým GWP* a chladivem R290. To přináší dlouhodobé úspory a minimalizuje negativní dopady na životní prostředí.

  • Príklad GWP (Global warming potential):

CO₂: 1 / R290: 3 / R32: 675 / R410A: 2,088

  • Podpora dekarbonizace a inovací v odvětví vytápění:

Přestože nová nařízení přinášejí výzvy, mohou být vnímána jako příležitost pro podporu dekarbonizace a inovací v oblasti vytápění.

Pořiďte si tiché tepelné čerpadlo Acond

Aby se na vás nezlobili sousedi ani stavební úřad, vyrobili jsme asi nejtišší tepelné čerpadlo vůbec.

„Naslouchali jsme důkladně přáním našich zákazníků, a proto jsem přesvědčený, že jsme vyrobili čerpadlo, které nemá konkurenci.“

Jiří Hanus, majitel společnosti ACOND A.S.

Tepelná čerpadla Acond

Naše tepelná čerpadla splňují nejpřísnější kritéria co do technologických kvalit. Zákazníci si na čerpadlech Acond dále pochvalují profesionalitu a odbornost týmu v rámci poradenství, montáže a servisu, ale i asistence při vyřizování dotace. Nákupem čerpadla v Acond navíc získáte ryze český produkt s 25+letou tradicí, rychlé doručení, dobré skladové zásoby, záruku 5 let na díly, práci i cestovné, stejně jako plnohodnotný pozáruční servis.Tepelná čerpadla Acond jsou tak sázkou na jistotu pro stovky spokojených zákazníků, jak se můžete přesvědčit v sekci reference.